13 įpročių, pasmerkiančių skurdui (part 2)

Galvoti, ką pasakys kiti.

Sėkmingas žmogus vertina savo individualumą ir nepriklauso nuo aplinkinių nuomonės. Vargšas dažniausiai atvirkščiai – savo laiko ir jėgų liūto dalį jis eikvoja savo renome palaikymui kitų žmonių akyse. Čia jis orientuojasi į sėkmingesnius ir stipresnius žmones. Lyginimas vyksta ne jo naudai, kas suteikia jam dar vieną puikią progą zyzimui ir skundams.

Tuščiai švaistyti pinigus.

Vargingas žmogus neturi finansinės strategijos. Jo tikslas – uždirbk ir išleisk. Turtingas savo ruožtu darbu įgytus pinigus investuoja kapitalo kūrimui. Paplitusi mąstymo klaida tokioje situacijoje: „Ką aš galiu investuoti, jeigu nėra pinigų?“ Pinigų nėra, nes žmogus negalvoja apie ateitį. Turtingais tampa ne tie, kurie daug uždirba, o tie, kurie išmoko protingai valdyti savo pajamas.

Naudos šiai minutei paieškos.

Vargšai nesiekia mokytis naujo, nedirba perspektyviai, o nori uždirbti tiesiog dabar. Tai ryškus vartotojiškos sistemos elgesio pavyzdys. Žmogus nori visko iškart minimaliomis pastangomis. Jis kaip valstietis, kuris žiemą suvalgo bulves sėjai, nemąstydamas, ką sės pavasarį.

Užsiimti tuo, kas nepatinka.

Pas vargšą visada atsiras 10 kaltų, 100 pasiteisinimų ir 1000 priežasčių, kodėl jis turi vaikščioti į nemylimą darbą. Jis gyvena tik mintimi apie penktadienį, keikia vadovybę, bet vis tiek kiekvieną pirmadienį nesipriešindamas žygiuoja į ofisą. Užsiimti savo verslu jam dažniausiai neužtenka drąsos. Taip, nieko nekeisdamas, žmogus nugyvena savo gyvenimą. Metai po metų.

Leisti laiką tuščiai.

Žmogus su vargšo mąstymu sprendžia klausimą: kaip „užmušti“ savo laiką? Ši ypač negatyvi pozicija turi transformuotis į teisingą klausimą: kaip man maksimaliai naudingai išnaudoti laiką? Galiausiai kiekvienas gauna tai, ko siekia – vargšas „užmuša“ laiką ir savo gyvenimą, o turtingas išnaudoja savo laiką ir turtėja.

Gyventi svetimą gyvenimą.

Vargšams būdinga rimta mąstymo klaida – projektuoti kitų žmonių gyvenimą į savo. Daugybė serialų, grožinės literatūros knygos ir žvaigždžių istorijos tik skatina juos tam. Mėgaudamiesi kitų žmonių nuotykiais, vargšai gyvena iliuzijose ir savo kumyrų sėkmės šešėlyje. Nerizikuoja peržengti savo abejonių ir baimių. Bijo pradėti nuo mažo ir po plytą patiems statyti savo likimą. 

Galbūt šiuose aprašymuose jūs pamatėte ir save, bet tai ne priežastis nusiminti. Naudokite šį tekstą kaip patarimus tam, ką būtina pakeisti savyje. Naudokite įpročių aprašymą kaip motyvaciją veiksmui. Sėkmės.

13 įpročių, pasmerkiančių skurdui (part1)

Bonusas