13 įpročių, pasmerkiančių skurdui (part1)

Neturtingi visada ieško kaltų.

Neturtingas žmogus niekada neprisiima atsakomybės. Jis greičiau apkaltins dėl savo nesėkmių kolegas, viršininką arba sistemą, nei pripažins savo pralaimėjimą. Vargšas mąsto taip: „Jeigu ne JIE, tai aš jau senai būčiau sėkmingas“, „Man VISI trukdo, aš nieko negaliu padaryti“.

Tempti laiką.

Nuo vaikystės mums perša seną liaudies „išmintį“: „devynis kartus pamatuok – vieną nukirpk“. Laikas eina, o jūs vis galvojate, matuojate ir galiausiai, atsiranda kažkas ryžtingesnis, kuris nusikerpa „jūsų“ gabalą ir nusineša. Laimi tas, kuris nebijo žengti pirmo žingsnio ir surizikuoti, tas, kuris naudoja savo idėjas, o ne užkasa jas savo atminties kertelėse.

Žmogus su vargšo mąstymu visada tempia laiką, o savo neveiklumą vėlgi nurašo į svetimą sąskaitą.

Veikti įsitikinus.

Neturtingi nerizikuoja. Jie teikia pirmenybę stabilioms, tegu ir nedidelėms pajamoms. Galiausiai taip ir gyvena nuo algos iki algos, užtai po įsivaizduojamu stabilumo sparnu.

Mokytis nemokamai.

Tipiškas vargšų atstovas seka  didžiulę daugybę nemokamų mokymų ir seminarų, didžiosios dalies kurių jis taip niekada ir neišklausys. Rezultatas – žmogus gyvena mokymosi iliuzijoje, o iš esmės jokio vystymosi nėra. Nemokamas sūris žinote kur…Norint tapti sėkmingu verslininku, būtinas gyvas bendravimas su savo mokytoju, būtinas aiškus veiksmų link išsikelto tikslo kursas. Mokymų kaina – tai ne tik būsimos sėkmės rodiklis, bet ir jūsų motyvacijos kaina.

Nemokėti kitiems už darbą.

Žmogus su vargšo mąstymu mėgsta gyventi kitų sąskaita. Muziką, mokymus, filmus arba PĮ jis siunčiasi iš torentų. Jo filosofija – tai galimybių gauti mokamas paslaugas ar prekes nemokamai  paieška. O gyvenimą jam lengvina servisai ( torentai, talpyklos, piratiniai tinklapiai), sukurti tokių pačių vargšų vargšams. Parsisiuntei mokamą produktą nemokamai = pavogei. Svetimos intelektinės nuosavybės vagystės ir apgaulė pasmerkia žmogų amžinai gyventi skurde.

Gailėti savęs.

Dažnai žmonės mato savo problemų šaknis juos supančioje aplinkoje – ar tai būtų nepalanki geografinė padėtis, figūros trūkumai, gimė vargingoje šeimoje, nepakanka išsilavinimo, gyvena ne toje šalyje ir t.t. Vargingo žmogaus arsenale yra dešimtys priežasčių savęs pagailėti , o gailesčiu kapitalo neuždirbsi.

Zyzti ir skųstis.

Ne paslaptis, kad pinigų trūkumas – negatyvių emocijų priežastis. Skirtingai nuo vargšo, žmogus su turčiaus mąstymu priims nesėkmę, kaip pakopą į trokštamą tikslą, jis nepratęs zyzti ir skųstis likimu. Kartais norisi išsikalbėti, kad tavęs pagailėtų, bet nuo to lengviau nepasidaro, o ir pinigų kiekis piniginėje nepakito – jų kaip nebuvo, taip ir nėra.

13 įpročių, pasmerkiančių skurdui (part 2)

Bonusas