Britanijos mokslininkai įsivaizdavo, kaip atrodys mūsų pasaulis 2069 metais. 10 pagrindinių naujovių

Štai mes ir vėl grįžtame prie to paties klausimo, kuris visais laikais nejuokais jaudino progresyviąją žmonijos dalį ir buvo puiki bazė įvairiosioms fantazijoms – kaip atrodys mūsų pasaulis po …. metų?

Specialiai Samsung kompanijos naujos prekybos vietos pristatymui Londone (Samsung KX50: The Future in Focus) ekspertai sudėliojo pagrindinius 10 punktų, aprašančių naujoves, kurios atsiras ir bus aktyviai naudojamos mūsų civilizacijos 2069 metais. T.y. po 50 metų.

1. Povandeninės magistralės

Mokslininkai numano, kad žmonija sukurs specialią povandeninių tunelių sistemą, kuri susies pvz. Didžiąją Britaniją su žemynine Europa (iki Skandinavijos). Patekti iš punkto A į punktą B bus galima per valandą.

2. Savaiminio išsivalymo namai

Paspaudus specialų mygtuką, jūsų gyvenamasis būstas ims „savaiminio išsivalymo“ procesą. Paleisti jį galima bus tada, kai jūs išeisite iš namų, arba naktį, kai miegosit.

3. Požeminiai dangoraižiai

Arba „žemėraižiai“. Daugybės lygių pastatai, kurie leisis šimtus metrų žemyn po žeme. Jų pagrindiniai pliusai bus: žemės paviršiaus erdvės taupymas ir sugebėjimas atlaikyti žemės drebėjimus.

Kaip matosi schemoje, žemėraižiai turės masyvius liftus, gyvenamuosius kvartalus, biurams skirtą vietą, sporto kompleksus ir net požeminius sodus.

4. 3D organų spausdinimas

Be galimybės sukurti organus tiems žmonėms, kuriems juos reikia pakeisti, 3D spausdinimas galės suteikti žmogui supergalių – tokių, kaip naktinis matymas ir supergreitis.

5. Viešbučiai kosmose

Kalbame ne apie aptarnavimo lygį, bet apie tai, kad viešbučiai tikrai bus kosmose, milžiniškų orlaivių pavidalu, Žemės ir Mėnulio kaimynystėje ir generuos nuosavą gravitaciją.

6. Burgeriai su vabzdžiais

Vabzdžiai taps vienu iš pagrindinių maistinių baltymų šaltiniu. Žmonijai teks priprasti prie užkandinių, kur jums pagamins užkandį su kokiu nors naudingu sveikatai vabalu.

7. Skraidantys autobusai ir taksi

Čia jau klasika: kas 50 metų mokslininkai vis pranašauja ore judančio visuomeninio transporto atsiradimą. Tai žymiai sumažins antžeminio transporto kiekį.

8. Implantai, kurie stebės mūsų sveikatos būklę

Jų teikiama informacija bus prieinama keliomis kalbomis. Implantuotas į žmogaus organizmą asmeninis daktaras visada patars, kada reikia pasirūpinti kokiu nors skauduliu.

9. Oro sporto šakos, kaip , kvidičas iš „Hario Poterio“

Žinoma, ant riedžių. Na, jei jau bus kosminiai viešbučiai ir skraidantys taksi, tai ir sporto varžybos pereis į naują lygmenį. Sportas, kaip žinia, visada eina koja kojon su technologiniu progresu.

10. Interaktyvūs filmai ir žaidimai, kuriuose bus galima dalyvauti beveik fiziškai

 Tokio ryšio tarp žmogaus ir žaidimo/filmo sukūrimui bus ištobulinti specialūs kostiumai, kuriuos turės visi. Taip pat, kaip ir dabar turi žaidimų konsoles ir plazminius televizorius.

Visumoje ekspertai sutarė dėl to, kad artimiausi 50 metų atneš į žmonių gyvenimą daugybę naujovių (technologinio progreso dėka)  – kur kas daugiau, nei per bet kurį tokį patį laiko tarpą. Beliko sulaukti 2069 metų ir patys pamatysime.

Bonusas