Eskperimentas su duona pademonstravo, kodėl svarbu plauti rankas su muilu

Prieš prasidedant (arba jau pačiam įkarštyje) peršalimo ligų  sezonui, nepakenks priminimas, kaip galima pačiu paprasčiausiu būdu apsaugoti save – pavyzdžiui, dažniau plauti rankas. Kad vaizdžiau būtų, kuo svarbi tokia paprasta procedūra, vaikų darželio darbuotojai nusprendė atlikti tikrą mokslinį eksperimentą. Ir jo rezultatai apskriejo visą internetą.

Džereli Metkalf dirba elgsenos specialistu autistų grupėje, o Dajana Roberston – auklėtoja. Eksperimentas „Kiek švarios jūsų rankos?“ jie nusižiūrėjo iš vaikų ligoninės internetinio puslapio. Kaip daromas eksperimentas?

Penkios duonos riekelės buvo padėtos į penkis skirtingus paketus. Vienas gabalėlis liko nepaliestas, antrą – kiekvienas iš vaikų palietė neplautomis rankomis, trečią – visi palietė su muilu ir vandeniu plautomis rankomis, ketvirtą – rankomis po dezinfekuojančio skysčio. Penktą įdėjo į paketą, pirmiau patrynę į planšetes.

Vos po poros dienų ant pavyzdžių ėmė daugintis mikrobai.

Pelėsis po kontakto su planšetėmis:

Šviežia ir neliesta duona:

Duona po neplautų rankų:

Duona po su muilu plautų rankų:

Duona po dezinfekuojančiu skysčiu patrintų rankų:

Eksperimento rezultatai reikiamai paveikė mokinius. Viskas buvo taip akivaizdu ir aišku, taip pat ir darželio darbuotojai ėmė dažniau plauti rankas su milu.

Pats įdomiausias atradimas buvo tai, kad dezinfekuojantis skystis – nėra pakaitalas rankų plovimui su muilu, visiškai! Taigi, dažniau plaukite rankas su muilu, ypač, kai sergate.

Bonusas