Istorija apie tai, kaip mama restorane panelę gelbėjo

Pas mano draugą yra motina, kuri pradirbo gydytoja daugiau nei  40 metų, o dabar jau yra išėjusi į pensiją, tačiau mediko natūra jaučiasi. Ji kažkuo panaši į tą teta iš filmo – „Pjaunam velniop!”

Vakare jie sėdi restorane,  maloniai bendrauja, draugo motina relaksuoja it kokia salonų liūtė, po truputį gurkšnoja vyną.

Staiga prie gretimo stalo mergina pabalo, po to paraudo ir nukrito nuo kėdės.

Žmonės aplinkui sujudo, kilo triukšmas, sumaištis, gydytojo visi ieško.

Motina, nepakildama nuo stalo, sako savo sūnui:

– Panašu į  anafilaksinį šoką – atrodo, kad mergytė persirijo kalmarų.

Sūnus:

– Ir kas toliau?

– Nieko, atlėks greitoji pagalba, suleis adrenalino, antihistamino, ir viskas bus gerai, jei suspės. Nors paklausk jos vaikino, kartais  sergantys alergija tokiems atvejams su savimi turi švirkštą su adrenalinu.

Draugas kreipiasi  į panelės kavalierių,  kuris suvokęs, kad motina kažką raukia apie mediciną, atsakė, kad neturi jie su savimi jokių vaistų, bet gal ji galėtų padėti  ir nutempė senutę prie savo panelės.

Greitoji pagalba vis nesirodė, o mergina pradėjo švokšti, dusti ir prasidėjo traukuliai.

Motina sunerimo, pasukiojo galvą, ieškodama greitosios, bet jos vis dar nebuvo. Tada atsiduso ir sušuko:

– Šlovė tarybinei medicinai!- nustvėrė šakutę nuo stalo ir įsmeigė merginai į šlaunį.

Žmonės išsižiojo, panelė staiga atgijo ir šoko ant motinos su kumščiais. Ši vikriai atsitraukė ir burbtelėjusi:

– Gyvens …-  nuėjo į savo vietą.

Greitoji pagalba atvyko po poros minučių. Sanitaras suleido reikiamus vaistus, apdorojo žaizdą ir susidomėjo, o iš kur gi –  skylės? Panelė su kavalieriumi piktai dėbtelėjo į mus ir parodė į motiną pirštu. Medikai pareikalavo pasiaiškinti.

– Matote, jaunuoliai, kol mes jūsų laukėme, pacientė susiruošė užversti kojas, o kadangi mes neturėjome adrenalino, mums teko improvizuoti. Pajutęs skausmą, organizmas sureagavo ir antinksčiai išskyrė adrenaliną, jo gaivinantis poveikis buvo akivaizdus.

foto – vplate.ru