Kodėl genialūs žmonės išprotėja? Atsakymas jus nustebins.

Vienas iš siurrealizmo atstovų ekscentriškasis dailininkas Salvadoras Dali kartą yra pasakęs: „Vienintelis, kas skiria mane nuo beprotybės, tai, kad aš nesu beprotis“.

Ar jums kada nors kilo klausimas, kodėl tokie genialūs žmonės, kaip Dali, Edgaras Po, Einšteinas, visada atrodė šiek tiek keisti. Ar gali būti, kad genialiems žmonėms gresia daugiau psichinių sutrikimų negu paprastiems? Juk piešti tokius paveikslus kaip Dali ar išrasti Einšteino genialią teoriją galėjo ir paprasti žmonės?

Šiame straipsnyje pateiksime keletą teorijų apie tai, kodėl būtent talentingi žmonės linkę išprotėti.

Čezario Lombrozo teorija.

Garsus gydytojas – psichiatras, įnešęs didelį indėlį į kriminologijos sritį, parašė knygą „Genijus ir beprotybė“. Šiame darbe jis analizuoja sirgusių neuroze garsių žmonių elgesį. Remiantis jo teorija, galima teigti, kad žmonės, turintys psichikos sutrikimų, apdovanoti nepaprastais gabumais.

Aukštas IQ.

Gyvuoja dar viena teorija, kurią pateikė Džonso Hopkinso vardo medicinos universiteto psichologai. Jų nuomone, aukšto intelekto lygio žmonėms išprotėti yra didesnė tikimybė negu  visiems kitiems. Kad tai įrodytų, jie atliko eksperimentą, kurį tęsė10 metų. Jame dalyvavo 700 tūkstančių 16 – mečių paauglių. Tyrimo rezultatai daugelį nustebino: paaugliams, išsiskyrusiems aukštu intelektu, išsivystė psichiniai susirgimai.

Mes visi genialūs.

Medicinos daktaro Grigorijaus Segalino iškeltoje hipotezėje teigiama, kad tik pamišę žmonėsturi tikimybę tapti genijais, o jeigu žmogus sveikas, genialumas nepasireiškia.

Psichodiagnostikos ligoninės  profesorius Burdenko Anatolijus Kartašovas pasiūlė teoriją, kuria remiantis teigiama, kad žmogaus organizmas, turintis pažeistą 11 chromosomą, geba stipriau išvystyti intelektinius gebėjimus.

Remiantis visomis šiomis hipotezėmis, galima manyti, kad išsigydžius visus psichinius susirgimus, genijų skaičius žymiai sumažės.

foto – cinemotionlab.com