Kvepalai, tualetinis vanduo, odekolonas. Skirtumai.

Daugelis galvoja, kad skirtumo tarp “kvepalų” ir “odekolono” nėra, kad skiriasi tik kaina ir buteliuko dydis. Deja… Tai yra aromatinių prekių klasifikacija pagal aromatinių aliejų koncentraciją, ištirpinus juos spirite ir vandenyje. O dabar pastudijuokime paveikslėlį…

Eau Fraiche (kvapioji kūno migla )- labiausiai praskiesta kvepalų versija, paprastai  turi 1-3% kvepalų aliejaus, ištirpinto spirite. Likusi dalis yra vanduo. Kvapas išlieka apie valandą.

Eau de Cologne (odekolonas)  – tai daugiausia vyriški kvepalai. Paprastai kvepia vaisiais. Kaip taisyklė turi 2-4% aliejaus, ištirpinto spirite, likusi dalis yra vanduo. Kvapas išlieka  2 valandas.

Eau de Toilette (Tualetinis vanduo) dažniausiai yra purškiamas, turi 5 – 15% aliejaus, ištirpinto spirite. Kvapas išlieka apie 3 valandas.

Eau de Parfum arba Parfum de Toilette (kvapusis vanduo). Terminas apibūdina tiek vyrų, tiek moterų kvepalus. Sudėtyje yra 15-20%  aromatinių aliejų. Kvapas išsilaiko iki 8 valandų.

Esprit de Parfum (Kvepalai).  Kilo iš lotynų kalbos per fumum (“per dūmus”). Patys brangiausi. Labiau sodraus aromato, iš esmės labai panašūs į kvapųjį vandenį, bet jį sudaro 20-30%  aromatinio aliejaus. Kvapas išlieka iki 24 valandų.

foto – blog.allo.ua