Pasirodo, kad jūrų kiaulyčių negalima laikyti po vieną. Joms tai labai kenkia!

Praeitais metais jūrų kiaulytes pripažino neteisingiausiai įvertintais namų augintiniais. Daugelis tėvų mano, kad ji yra idealus „paprasčiausio“ arba „pirmojo“ namų gyvūno variantas vaikui – neišrankios, neagresyvios, mielos. Ir visiškai nepaiso pačių graužikų poreikių, dėl ko viskas baigiasi liūdnomis pasekmėmis. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad nuo 2008 m. Šveicarijoje jų negalima laikyti po vieną, o tik po kelias? Priešingu atveju susirgs depresija ir nugaiš.

Jūrų kiaulytės yra ne šiaip socialūs bando gyvūnai, jos ir itin aktyvios fiziškai. Gyvenimas ankštame narve joms prilygsta žūčiai! Geriausia joms – visa pievelė, būtinai su augalais ir įvairiais tuneliais. Ir kad maisto būtų visur primėtyta ar paslėpta, kad būtų galima ne ėsti iš vieno dubenėlio, o ieškoti ir pasiekti. Žinoma, įprastame bute to nepadarysi, todėl apskritai geriau susilaikyti nuo pagundos įsigyti jūros kiaulytę. Dėl paties gyvūno gerovės.

Beje, toje pačioje Šveicarijoje paršelių vienatvės klausimą išsprendė paprastai – juos ėmė nuomoti. Jei įsigysite dvi kiaulytes, viena iš jų bet kokiu atveju nugaiš anksčiau negu kita. Teks pirkti naują, paskui – dar vieną ir taip be galo, be krašto. Dėl šios priežasties geriau augintiniui išnuomoti kviestinį draugą, kurį paskui grąžinate atgal. Žmogiška ir civilizuota.

Arba yra dar toks momentas – kiaulytės mėgsta ne tik greitai bėgioti, bet jos moka dar ir šokinėti! Su jomis reikia žaisti aktyvius žaidimus ne kaip su šuniu, o bent jau kaip su kate. Turi būti ir pakankamai vietos, ir laiko aktyviam gyvenimo būdui, nes prasidės ligos ir kitokios bėdos. Ir visa tai atrodo ne kvailai! Beje, jei gyvūną pirkote vaikui, tai dar geriau – išspręskite šią problemą ir išmokykite vaikus tinkamai elgtis su jūros kiaulytėmis.

Bonusas