Retos kačių veislės, žavinčios savo grožiu

Žavėtis kačių grožiu ir gracija galima be galo. Tačiau be visų žinomų kačių veislių, gyvuoja ir nemažai tokių retų veislių, kurių jūs nesate sutikę netgi interneto platybėse.

Turkų van katė

Tai labai sena veislė, galinti sugriauti jūsų nuomonę apie šiuos kaprizingus gyvūnus. Jų pagrindinis ypatumas – skirtingų spalvų akys, neįprasta sniego baltumo spalva ir didelė meilė vandeniui.

Savana

Ši veislė atsirado kryžminant paprastą naminį katiną ir afrikinį servalą. Savanos veislės gyvūnai būna paprastai dideli (pvz. suaugęs katinas gali sverti iki 14 kg).

Toigeris

Veislės pavadinimas susijęs su kačių kailio spalva. Ji labai primena tigro kailį. Norėdami užsiveisti namuose tokį katiną, būkite pasiruošę išleisti apie 2000 JAV dolerių.

Servalas

Šios laukinės veislės atstovus galima išmokyti gyventi namuose. Šis vikrus gyvūnas išsiskiria atsidavimu savo šeimininkui.

Chausie

Šios veislės gyvūnai puikiai sutaria su žmonėmis, bet ir nepraleidžia progos pademonstruoti savo sudėtingą charakterį.

Karaketas

Katinas karaketas yra tikros lūšies palikuonis. Apie tai byloja jo ausys su juodais pasmailinimais galiukuose ir laukinėms katėms charakteringas kailio piešinys ir spalva.

Serengečio katė

Šios laukinės rūšies kates galima supainioti su servalu. Ši rūšis buvo išvesta, kryžminant Bengalijos kates su rytų trumpaplaukėmis katėmis. Veisėjai stengėsi išvesti naminį gyvūną, panašų į afrikinį servalą, nedalyvaujant šiai rūšiai kryžminime.

Kinų Li Hua katės

Kinų Li Hua katės kilmė nežinoma. Bet šios katės gyvena tik Kinijoje. Pagal vieną iš versijų, švelnus ir protingas gyvūnas – tai naminiu tapęs kalnų katinas.

Amerikos garbanė

Amerikos garbanės, išvestos JAV, yra dviejų rūšių: trumpaplaukės ir pusiau ilgo plauko. Ši veislė, išvesta JAV, yra ten labai populiari. Kitos šalyse ši veislė retai sutinkama.

Ragamufinas

Pūkuoti ragamufinai išvesti eksperimentiniu būdu, norint išgauti skirtingų spalvų kailius. Šie gyvūnai, kaip taisyklė, būna ramūs ir draugiški.

Lapermas

Šie garbanoti gražuoliai pirmą kartą pasirodė JAV 1980 metais. Oficialiai lapermas, kaip veislė, buvo pripažintas 1996 metais. Šios katės gana brangios.

Sniego letenėlės

Mieli sutvėrimai baltomis „kojinaitėmis“ atėjo į šį pasaulį visai atsitiktinai, kai siamo katė atsivedė kačiukų nuo kitos veislės katino.

Nebelungas

Šiuos neįprastus katinus myli dėl neįprastos spalvos – mėlynai juodo atspalvio. Be to, jos yra ramios ir geros.

Bonusas