Taisyklės, kaip pasigaminti skanių keptų bulvyčių

Atrodytų, kas gi galėtų būti paprastesnio, nei pasikepti skanių bulvyčių? Bet čia esama savų paslapčių. Kaip padaryti, kad bulvytės nesuvirtų, kepant? Kaip išgauti gražią ir skanią traškią plutelę? Kaip padaryti patiekalą aromatingu?

Pasakojam!

Bulves nulupame, supjaustome ir būtinai pamerkiame šaltame vandenyje. Vanduo turi būti šaltas tam, kad iš bulvių būtų ištrauktas krakmolas. Šiltas ar karštas vanduo to nepadarys, ir bulvės tiesiog bus panašios į troškintas bulves. Jaunas bulvytes reikia laikyti vandenyje valandą, senas – apie pusvalandį.


Kai bulvės išmirkytos, jas reikia nusausinti. Galima popierinio rankšluosčio pagalba. Bulvės turi būti sausos, nes drėgmės perteklius neleis susiformuoti traškiai plutelei paviršiuje. Be to, vanduo, kontaktuodamas su įkaitusiais riebalais, ištykš į visas puses.

Reikia gerai įkaitinti keptuvę su dideliu kiekiu aliejaus.

Tik tada, kai bulvės jau bus iškepusios, kas galima sūdyti, berti prieskonius. Jei bersite druską kepdami, ji suteiks drėgmės bulvėms, ir jos ištiž, traški plutelė nesusidarys. Kai bulvės iškeps, sudėkite jas į indą kiaurasamčiu, nulašindami nereikalingus riebalus.

Jei norite, kad plutelė būtų traški, nedenkite bulvių dangčiu.

Į keptuvę nereikia dėti per daug bulvių. Maksimaliai – 2-3 sluoksnius, kad apkeptų visi gabalėliai.

Jei norite suteikti bulvėms pikantiško aromato, prieš kepant, į karštą aliejų įmeskite keletą česnako skiltelių. Kai jos paruduos, jas ištraukite. O jei įmesite šakelę rozmarino, bulvės įgaus ypatingo pikantiško aromato. Šakelę irgi reikia truputį palaikius aliejuje, ištraukti.  Bulvės turės lengvą pušų aromatą

Bonusas