LitBoook

Aromatinės žvakės.

Aš labai mėgstu šventes, bet labiausiai – Kalėdas ir Naujuosius metus. Tomis dienomis mano butas prisipildo gardžiausių aromatų – citrusų, susimaišiusių su imbieru, vaniliniais kepiniais ir žinoma – šviežiais eglišakiais. Visi šie kvapai sukuria nenusakomą ir beveik stebuklingą namų atmosferą.

Taigi, šiandien aš papasakosiu apie 8 natūralius namų kvapus, kuriuos labai lengva pasigaminti savo rankomis. Ir šiuo atveju tai nepareikalaus didelių pastangų ir brangių ingredientų.

Aromatinės žvakės.

Puikus sprendimas natūraliam namų kvapui – cinamono lazdelės. Tam reikia ant žvakės užmauti gumytę, po ja įkišti cinamono lazdeles. Po to priklijuok juosteles ir mėgaukis aromatu ir švelnia šviesa !

Apelsino žievelė

Perpjauk apelsiną per pusę, atsargiai šaukštu nuimk žievelę. Viršutinėje žievelės dalyje, sausainių kepimo formele išspausk patinkančią formą. Papuošk apelsiną gvazdikėliais. O į antrą žievelės puselę įstatyk arbatinę žvakutę ir ją uždenk pirmąja pusele.

Popuri

Paruošk bet kokią sausą dekoraciją naujųjų metų šventei. Tai gali būti citrusinių vaisių dalelės, obuoliai, erškėtuogės, kankorėžiai, riešutai su kevalu, lapai, cinamono lazdelės ir kitokie prieskoniai.

Sudėk juos į didelį stiklainį, įlašink kelis lašus aromatinių aliejų. Čia puikiai tiks apelsino aliejus, cinamono aliejus arba pušies ekstrakto aliejus.
atsargiai sumaišyk visus ingredientus. Uždenk dangteliu ir palaikyk keletą valandų, po to viską sudėk į atvirą dubenį.

Girlianda

Šį triuką aš būtinai panaudosiu šiais metais. Tokios aromatinės girliandos sukūrimui reikės iš anksto išdžiovinti apelsino skilteles arba nusipirkti jau paruoštas skilteles bet kokioje rankdarbių parduotuvėje.

Tada jas reikia sukabinti ant juostos (kaspino, ar ką jūs turite, ar sugalvosite). Tarp aplesino dalelių galima pridėti lauro lapelių arba  cinamono lazdelių, kad aromatas būtų labiau prisodrintas.

Nematomas aromatas

Porą valandų iki svečių atėjimo ant ugnies pastatyk nedidelį puodą su vandeniu ir apelsino dalelėmis, vanile, imbieru, eglės šakelėmis ir gvazdikėliais. Kai tik mišinys užvirs, sumažink ugnį ir palik, kad vanduo išsigarintų.

Aromatas butelyje

Naujametinį aromatą turėti po ranka galima bet kokiame butelyje su purkštuku. 

Aromato pasigaminimui tau reikės 3 valgomųjų šaukštų degtinės arba spirito, vandens ir aromatinių eterinių aliejų. Aš naudoju kadagio , šalavijo arba rozmarino kvapiuosius aliejus, gali būti cinamono arba gvazdikėlių, apelsinų arba bergamotės kvapieji aliejai.

Į tuščią flakoną su purkštuku (240 ml) pripilk degtinės ir kvapiųjų aliejų mišinio (apie40 lašų). Likusią flakono dalį užpildykite vandeniu ir gerai viską suplakite.

Priemonę išpurkšk po kambarį prieš ateinant svečiams. Efektas bus puikus.

O dar galima pačioms pasigaminti difuzorių. Aliejaus pagrindu. Švariame inde sumaišykite nedidelį kiekį pagrindinio aliejaus (aš naudoju migdolų arba jojobos) ir keletą lašų aromatinio aliejaus. Tada viską gerai sumaišykite.

Į paruoštą mišinį keletui minučių įstatykite bambuko pagaliukus. Po to juos apverskit. Kai tik pajausite, kad kvapas nusilpo, pagaliukus vėl apverskite.

Druskos pagrindu

Čia jums vėl prireiks apelsino. Perpjaukit jį į dvi dalis, atsargiai išimkite minkštimą. Atskirai sumaišykite stambią jūros druską su aromatiniu gvazdikėlių, cinamono ir apelsino aliejumi. Po to sudėkite mišinį į apelsino puseles ir papuoškite atitinkamu dekoru.

Pušies kankorėžiai

Kankorėžius nuplaukite ir išdžiovinkite orkaitėje 200 laipsnių temperatūroje, laikykite pusvalandį.


Kai atauš, kankorėžius reikia sudėti į maišelį ir įlašinti 20 lašų mėgstamo eterinio aliejaus, palikite kankorėžius maišelyje savaitę, kad aromatas susigertų. Tokius kankorėžius galima naudoti naujametiniam dekorui.

Bonusas

Exit mobile version