Receptai

Chalva – pasakiškai gardus skanėstas, mus pasiekęs iš rytų.

Chalva – pasakiškai gardus skanėstas, mus pasiekęs iš rytų. Naminė chalva gaunasi minkšta, šiek tiek biri ir neįkyriai saldi. Mūsų recepte nėra nieko nereikalingo: tik saulėgrąžos, cukrus, vanduo ir kiaušinis. Svarbiausia, gaminant jums reikės virtuvinio kombaino arba trintuvo.

Sudedamosios dalys 

  • 1 valg. š. vanilinio cukraus
  • 1 vnt. vištos kiaušinis
  • 150 g cukraus
  • 70 ml vandens
  • 500 g saulėgrąžų sėklų

Ruošimas

Saulėgrąžas supilame į keptuvą be riebalų.

Kepame, kol gelsvai apskrus. Svarbiausia – neperkepti saulėgrąžų, nes jos taps karčios.

Karštas saulėgrąžas supilame į lėkštę ir laukiame, kol atvės.

Dabar saulėgrąžas reikia susmulkinti iki pastos konsistencijos. Tam galima naudoti trintuvą arba virtuvinį kombainą. Saulėgrąžas nedidelėmis dalimis dedame į trintuvą ir malame.

Vieną porciją saulėgrąžų mes malėme apie 5–7 min. Laikas kiekvienu atveju skiriasi ir priklauso nuo virtuvinio kombaino galingumo.

Saulėgrąžas triname tol, kol neišsiskirs aliejus, o pati masė netaps vienalyte. Periodiškai trintuvą reikia išjungti ir leisti jam pastovėti, kad neperkaistų.

Saulėgrąžų pastą kuriam laikui padedame į šoną, nes dabar gaminsime karamelę. Atskiriame trynį nuo baltymo. Baltymą išplakame iki standžių putų.

Į mažą puodą supilame vandenį ir cukrų. Pastatome ant mažos ugnies.

Cukraus sirupą verdame iki 119–122 laipsnių. Jei neturite virtuvinio termometro, nenusiminkite. Ar cukraus sirupas išvirė, galima patikrinti tokiu būdu: užlašiname cukraus sirupo lašą ant šaukšto. Jei lašas nesiskleidžia, o iš jo pirštais galima padaryti rutuliuką, sirupas paruoštas.

Dabar dar kartą plakame baltymą šluotele ir tuo pačiu metu pilame į jį cukraus sirupą. Stenkitės sirupą piltu per indo kraštą, kad jis nepatektų ant šluotelės. Pagaminta karamelinė masė yra puri ir sniego baltumo.

Karamelinę masę supilame į saulėgrąžų pastą ir išmaišome. Stenkimės ilgai nemaišyti, nes chalva bus trapi.

Sudedame chalvą į formą ir stipriai prispaudžiame. Valgyti ją galima, kai tik atvės.

Skanaus!

Bonusas

Related Articles

Back to top button
Close